Ese mbi konfliktin

menaxhimi i konfliktit ne shkolle

Esht shum e habitshme s pse kta historian. Rreth vitit P. Ktu kemi t bjm m nj problem mjaft t paqart, m t cilin merret shpesh edhe historiografia shoviniste malazeze. I parashtroja vehtes shum pyetje : Si kan mundur ata njerz t jen aq produktiv n mergim?

Konflikti ne klase

Ktu sht fjala pr t rinj nga fshatrat e Plavs dhe Gucis q gjat sundimit antipopullor t Jugosllavis borgjeze kan ikur n Shqipri pr tu shkolluar e pas okupimit t vendit si shum t rinj Kosovar kthehen e luftojn kunderokupatorit n vendlindje-n tyre,cka do t thot s SHkodra ka qen vendbanim i prkohshem i tyre. Pra edhe ktu prsritet gabimi i mparshm. Memiq: Lib. Lufta e Trete Iliro Romake pr. Se ta kishin br ndonjher nuk kishin m u thn edhe sot n Vuthaj: "Hajt, mos u paraqit s s'je prej Mulosmanajve", ose "Tek asht burr si m qen prej Mulosmanajve" etj. Qe s'ka kush cka i shton as t'i mungoj asaj parathnieje shum t qlluar. Jo Vrunja, por Vruja. Pr trimrit e tyre na tregon edhe knga popullor: Kadri Bajri n'kambe ish ue: Shpejt dy djem n 'Peje m 'i ue, Karadaku m 'ka rrethu, Toknteme knjazit nu ja lshoj Tokn e babs s'mujm m e lshue jan kto gjame qi po i bjen era? Pr t qetsuar sadopak situatn

Pr t qetsuar sadopak situatn Laj ka edhe n Vishnjev dhe Guci Dervishi dhe A. Kjo do t thot s fshati Pepaj, n kt libr paraqitet n disa trajta: Pepaj f.

pershkruaj nje situate

Njheri t pyesim si je m shndet dhe t urojm shrim e pastaj kthim sa m t shpejt Kur u largova nxnsve u pata thn s po shkoj pr sherim n Amcrik-R. Mbshtetur n dokumentacionin dhe n bisedat m pjesemarrs, mund t vrehet m saktsi s tre prfaqsues, pjesemarrs t asaj konferenc dhe nnshkrues t dokumenteve dhe q u zgjodhn edhe antar t kshillit NC pr Kosov dhe Dukagjin, si pasoj e ksaj mbledhjeje, ishin nga fshatrat e Plavs dhe t Gucis, jo nga Shqipria -Shkodra apo Malsia, sic po trajtohen n shkrime t ndryshme viteve t fundit.

menaxhimi efektiv i konflikteve ne klase

Bisedo m bashkatdhetart:Deme Balidemaj, e ndonj tjetr dhe urgjentisht na ndihmo!

Rated 7/10 based on 99 review
Download
‎Google Translate on the App Store